Riko Ribnica s točko iz Ormoža

0
153

V prvem krogu novega državnega prvenstva v rokometu je Riko Ribnica na gostovanju v Ormožu iztržila točko, čeprav bi lahko domov prinesla obe. Po zadetku Petra Batiniča v 60. minuti za tesno vodstvo 22:21 so namreč gostitelji ob izdihljaju srečanja preko veterana Bojana Čudiča s sedmih metrov izid poravnali.

Sicer je uvodna tekma ponudila obetaven začetek gostov, ki so v 15. minuti vodili z 10:6, a v nadaljevanju povsem omehčali v obrambi in do izteka prvega polčasa padli tudi v strelski post, saj jim v petnajstih minutah ni uspelo niti enkrat premagati domačega vratarja, gostitelji pa so v tem obdobju igre v polno zadeli kar šestkrat. V izenačenemu drugemu polčasu so si Ribničani v 56. minuti priigrali dva zadetka prednosti, 21:19, a zmage, ki se jim je nasmihala, niso zmogli držati do konca.

Čudič je bil s petimi zadetki najboljši domači mož, pri Ribničanih pa se je Uroš Knavs štirikrat vpisal med strelce. V prihodnjem krogu, to soboto, se bo Riko Ribnica pomerila proti Dobovi.