Pucelj in Škedelj, najhitrejša ob Kolpi

0

Turistično športno društvo Kostel je v sodelovanju s Slovensko turistično organizacijo in Turistično zvezo Slovenije že devetnajstič pripravil rekreacijski tek ob Kolpi. Na nižinski razdalji med Staro Žago in Dolom se je na progi, ki je bila dolga 14,3 kilometra, v boju za najvišje uvrstitve podal 101 tekač. Otroci od 10 do 15 leta pa so moči merili na krajši progi. Vseh udeležencev skupaj je bilo 40. Hkrati je potekal pohod ob tekmovalni progi, ki so jo tako kot organizacijo, pohvalili prav vsi udeleženci. »Lahko rečem, da je tek praznik športa in rekreacije tudi za naše društvo, ki na leto sicer pripravi vrsto prireditev, » je dejal dr. Stanko Nikolič, predsednik turistično športnega društva Kostel. Vsi udeleženci so prejeli spominska darila, najboljši v vseh kategorijah pa praktične nagrade. V osrednjem teku sta imela največ uspeha Andrej Pucelj, član Triatlon kluba Inles Riko iz Ribnice, med članicami pa je prepričljivo slavila Breda Škedelj (AK) Novo mesto. V tej konkurenci sta se za zmagovalko uvrstili še dve Novomeščanki, in sicer lanska prvo uvrščena Marjeta Stržinar in Irena Auersperger. Med člani je drugo mesto zasedel še en Ribničan Aleš Zalar, tretje mesto pa je osvojil Gregor Simčič iz Vinice.