Anžetu Pavlinu naslov članskega državnega prvaka

0

Anžetu Pavlinu naslov članskega državnega prvaka, Kous Luciji pa mesto v slovenski članski reprezentanci in nastop na evropskem prvenstvu v kratkih bazenih. V Mariborskem kopališču Pristan se je od četrtka, 26.1. do nedelje, 30.1.2012 odvijalo državno prvenstvo v plavanju v kratkih bazenih za kadete, mladince in člane. Ribniški plavalci so navduševali s svojimi nastopi in presegli vsa pričakovanja. Najbolj sta z svojimi nastopi izstopala Pavlin Anže in Kous Lucija. Anže je osvojil tri prva mesta v članski konkurenci na 50m, 100m in 200m hrbtno, poleg tega pa je osvojil še drugo mesto na 200m mešano in 50m prosto ter tretje mesto na 50m in 100m delfin.  Lucija pa je z nastopi v hrbtnem slogu dokazala, da se že v tem trenutku lahko meri z najboljšimi v Evropi. Na 50m, 100m in 200m hrbtno je z eno najboljših plavalk hrbtnega sloga v Evropi, Anjo Čarman, bila dostojen boj in v vseh treh disciplinah osvojila drugo mesto. Vrhunski nastop na 100m hrbtno pa ji je zagotovil mesto v slovenski članski reprezentanci. Lucija se bo udeležila Evropskega prvenstva v kratkih bazenih decembra v francoskem Chartresu. Lucija je osvojila tudi tretje mesto v članski konkurenci na 200m mešano.Na stopničke so v Mariboru stopili še Zajc Jan, ki je v članski konkurenci osvojil tretje mesto na 100m in 200m hrbtno, ter 400m mešano. Mate Jan je v mladinski konkurenci osvojil drugo mesto na 100m prsno in 200m mešano, ter tretje mesto na 50m in 200m prsno, ter 400m mešano. Andoljšek Chad pa je v kadetski konkurenci osvojil drugo mesto na 100m hrbtno in tretje mesto na 50m in 100m prosto.Čestitamo!Miha Koren, trener