Devetintrideset odličij plavalk in plavalcev iz poletnih državnih prvenstev

0

Po  uspešni zimski sezoni so plavalci in plavalke Plavalnega kluba Inles Ribnica, svojo kvaliteto potrdili še na poletnih državnih prvenstvih konec julija in v začetku avgusta.

Po  uspešni zimski sezoni so plavalci in plavalke Plavalnega kluba Inles Ribnica, svojo kvaliteto potrdili še na poletnih državnih prvenstvih konec julija in v začetku avgusta. Plavalci in plavalke so se na zmagovalni oder povzpeli kar devetintridesetkrat. Enajstkrat na najvišjo stopniško, sedemnajstkrat na drugo in enajstkrat na tretjo stopničko.

Prvi so sezono končali najmlajši plavalci z državnim prvenstvom v Ravnah na Koroškem 25. in 26. julija. Zmage v kategoriji mlajših deklic se je veselila Maja Levstek, ki je slavila na 50m in 100m hrbtno, druga je bila na 50m delfin in tretja na 200m hrbtno in 200m mešano. Med fanti pa se ja zmage veselil Vid Lovšin na 50m delfin, na 100m delfin pa je osvojil 2. mesto. Ekipno so najmlajši ribniški plavalci osvojili 6. mesto med dvaindvajsetimi slovenskimi klubi.

Za njimi so sezono zaključili plavalci in plavalke  v kategoriji dečkov in deklic v Trbovljah od 31.julija do 2. avgusta, kjer je domači plavalni klub praznoval častitljivih 60 let svojega delovanja. Prvo ime ribniške ekipe je bila Laščanka Ana Kastigar, ki je deklasirala svoje konkurentke v prosti tehniki. Slavila je na 800m, 400m, 200, in tudi v kraljevski disciplini 100m prosto. Ana je poleg štirih zmag, dodala še tretje mesto na 400m mešano. Poleg nje se je na stopničke uspelo uvrstiti še Nadji Padar, ki je na 50m prsno, 50m in 100m hrbtno osvojila srebrno medaljo, na 100m prsno in 200m prsno pa bronasto. Bron na 200m hrbtno pa je uspela usvojiti Maša Lovšin. Izkazale so se tudi ribniške plavalke v štafetah, ker so osvojili tri druga mesta za to poletje nepremagljivimi plavalkami ljubljanske Ljubljane.   Ekipno so ribniške plavalke in plavalci osvojili zelo dobro 5. mesto med petindvajsetimi nastopajočimi plavalnimi klubi.

Zadnji so plavalno sezono končali še plavalci v kategoriji kadetov, mladincev in članov v kranjskem olimpijskem bazenu. Najboljši ribniški posameznik štiridnevnega tekmovanja, ki je potekalo od 6. do 9. avgusta je bil Robert Lovšin. Z izrednimi nastopi v prosti in delfinovi tehniki plavanja, je bil vsekakor eden najboljših kadetov v državi. Robi je slavil v disciplini 100m in 200m prosto, na 400m prosto je zasedel 2. mesto, na 50m, 100m in 200m delfin pa tretje. Na 200m prosto je Robi odplaval tretji čas vseh časov v kategoriji kadetov in sedaj zaostaja za rekordom Boruta Petriča iz leta 1977 za 87 stotink sekunde. Poleg Robija so na stopničke stopili še. V članski kategoriji Kous Lucija z 2. mestom na 50m in 100m hrbtno. V kategoriji mladincev je Chad Andoljšek osvojil 2. mesto na 50m in 100m hrbtno, 50m in 100m prosto, 50m in 100m delfin.   Tim Zobec osvojil 2. mesto na 50m prsno in   3. mestom na 100m prsno. Na 200m prsno je slavil Jošt Pavlin. V kategoriji mladincev je ribniška štafeta osvojila 1. mesto na 4x100m prosto v postavi, Padar, Andoljšek, Obranovič in Pavlin.