Na Kostelskem teku najhitrejša Šimenc in Vidmar

0

15. obkolpski rekreacijsko-turistični tek Zmagovalca 15. obkolpskega rekreacijsko-turističnega teka za pokal Dolenjske, sta Laura Šimenc, članica Triatlon kluba Inles Riko iz Ribnice in tudi lanska zmagovalka, in Bojan Vidmar iz Trebnjega.Na stezi med Žago in Dolom, ki je bila dolga 14 km, sta med 112 tekači, med katerimi jih je deset prišlo tudi iz Hrvaške, brez težav opravila s konkurenco. Športni dan so popestrili tudi mlajši tekači, teh je bilo 21, ter 6 pohodnikov. Tradicionalne prireditve, ki jo je v počastitev praznika občine Kočevje organiziralo Turistično športno društvo Kostel, se je tako skupno udeležilo 139 tekmovalcev.Pri članih je drugo mesto v absolutni konkurenci zasedel Matej Benčina, tretji pa je bil Damijan Kromar (oba člana TK Inles Riko). Pri članicah se je na drugo mesto uvrstila Katja Kapole (Cerkno), tretja pa je bila Marija Žugel (Zgornja Dobrina).(I.L.)