Novička iz MOK: Zmaga tudi na gostovanju pri Krki II

0

V soboto, 04.03.2017 smo se že v zelo zgodnjih popoldanskih urah odpravili v Novo Mesto, kjer nas je čakal izredno zahteven nasprotnik in sicer ekipa Krka II, ki zaseda 4. mesto. Tekmo smo pričeli v najmočnejši postavi, tako da je na mesto Grege začel David, ki je zelo dobro opravil svojo nalogo pri sprejemu servisa in v napadalnih akcijah. Do sredine niza si nobena ekipa ni uspela priigrati višje prednosti, nato pa smo zaradi nekaj napak nasprotne ekipe uspeli povesti z 18:15, kar pa nam še vedno ni zagotavljalo mirne končnice. Ko so pri rezultatu 20:19 z blokom zaustavili do tedaj nezaustavljivega Jureta, smo bili opravičeno zaskrbljeni. Vendar se je že v naslednji akciji Jure uspel zbrati in z neubranljivim napadom priboril točko. Niz je z blokom zaključil Vito, za zmago s 25:23. V drugem nizu smo hitro povedli z rezultatom 7:2 in nato še 10:4. Visoko vodstvo nas je uspavalo, tako da smo začeli slabše sprejemati in posledično tudi napadati in ekipa Krke se nam je hitro približevala. Na srečo je bil tokrat zelo razpoložen naš korektor Jure, ki je proti koncu niza odlično serviral in nas popeljal do zmage 25:17. V tretjem nizu je bila slika zelo podobna, saj smo skozi celoten niz držali varno razliko. Na mesto blokerja je proti koncu niza vstopi še Luka, kar je predstavljalo dodatno težavo za napadalce Krke, ki so začeli delati veliko napak, kar se je na koncu odražalo tudi pri rezultatu – zmaga 25:18. Tako smo tudi tokrat domov prinesli 3 točke, ki nas še vedno držijo na prvem mestu prvenstvene lestvice s 47-imi točkami.

V naslednjem kolu smo prosti, nato pa 25.03.2017 odhajamo še na eno težko gostovanje, k ekipi Salonit Anhovo II. Upajmo, da bomo v vmesnem času obnovili moči za zadnja tri kola 3.DOL-zahod in se veselili 1. mesta.

V soboto, 11.03.2017, odhajamo z malo odbojko na turnir v Žirovnico.

V nedeljo 19.03.2017 gostimo v ŠD Gaj turnir kadetov, s pričetkom ob 10.00.

Zadnjo domačo tekmo pa imamo člani v soboto, 01.04.2017 ob 19.00 v telovadnici OŠ Zbora odposlancev, proti VC Portorož.