Reportaža SIBOR INOTHERM: odlične uvrstitve v Brežicah in v nemškem Gelsenkirchnu

0

REPORTAŽA SIBOR INOTHERM Z MEDNARODNEGA TURNIRJA SLOVENIJA OPEN –
BREŽICE 2018

Dne 29. 9. 2018 je v športni dvorani Brežice potekal mednarodni turnir Slovenija Open 2018, ki se ga je udeležilo preko 200 tekmovalcev iz 22-ih klubov in 6-ih držav v duo sistemu, borbah in ne wazi. Ekipa Sibor-Inotherm je na turnirju nastopila s 23-imi člani, ki so dosegli odlične uvrstitve:
– Andraž ŽLINDRA: borbe U18 do 66 kg, 1. mesto
Čestitke tudi članom, ki so dosegli rezultat od 4. mesta dalje.
Ekipa SIBOR Inotherm je med 22-imi klubi dosegla visoko 4. mesto v ekipni razvrstitvi.

V športni dvorani Brežice je hkrati potekal tudi prvi turnir v prikazu tehnik za otroke do 15 let in za skupni seštevek v slovenskem pokalu, ki se ga je udeležilo preko 100 tekmovalcev iz 8-ih klubov. Ekipa Sibor-Inotherm je na turnirju nastopila z 20-imi člani, ki so v svojih kategorijah dosegli odlične uvrstitve:
– Karin AMBROŽIČ, 3. mesto
Čestitke gredo tudi članom, ki so dosegli rezultat od 4. mesta dalje.

REPORTAŽA SIBOR INOTHERM IZ GERMAN OPEN 2018

Člani Sibor-Inotherm so se v soboto in nedeljo, 6. 10. in 7. 10. 2018 udeležili
mednarodnega turnirja v ju-jitsu German Open 2018, ki se je odvijal v Gelsenkirchnu – Nemčija, na katerem je nastopilo preko 550 tekmovalcev iz 26-ih držav. Na tekmovanju je nastopilo 11 tekmovalcev Sibor-Inotherm, ki so tekmovali v ju-jitsu duo sistemu in borbah:
Tekmovanje prvega dneva so pričeli kadeti duo moški pari, in sicer Nejc Podlogar in Luka Čirovič ter Andraž Žlindra in Gal Košir. Oba para sta dve borbi dobila in imela en poraz, kar je na koncu zadostovalo za 3. mesto med devetimi tekmovalci.
Naslednji par, Sara Besal in Tina Pelc, sta v dopoldanskih bojih vse nasprotnice premagali in
se uvrstili v popoldanski finale, kjer sta jih čakale Italijanke. Po težkem boju sta naši članici v duo članice ženski pari osvojile še vedno odlično 2. mesto, ki je dobra popotnica za
novembrsko člansko svetovno prvenstvo, ki bo v švedskem Malmoju.
Lovro Divjak in Matic Jakšič sta v kategoriji moški pari mladinci po dveh zmagah in enemu
porazu osvojila odlično 2 . mesto.Par Nika Kotar in Luka Čirovič sta pri kadetih mešani pari po prvem porazu proti kasnejšim zmagovalcem zabeležila zmago in imela borbo za bron. Boj je bil težak in tesen, saj sta naša člana izgubila šele v podaljšku borbe in na koncu osvojila 5. mesto, ki je dober rezultat za naš najmlajši par, ki je na ta način potrdil mesto v reprezentanci. V prvem dnevu je nastopila tudi Tina Pelc pri mladinkah do 70 kg, ki je prvo borbo žal izgubila, naslednje borbe pa zaradi istočasnega nastopa v duo sistemu predala in na koncu osvojila 4. mesto.
Drugi dan tekmovanja German Open v Gelsenkirchnu smo zaključili z zmago Vida Beliča v
najtežji kategoriji kadetov (+81 kg) in Andraža Žlindro v kategoriji kadetov do 66 kg, kjer je nastopilo 20 tekmovalcev. Z zmago si je Andraž zagotovil mesto v reprezentanci tudi pri
borbah in postal tretji član, ki mu je uspelo, da bo na prvenstvih nastopal tako v borbah kot v duo sistemu.
Poleg odličnih rezultatov smo vsi odnesli tudi neprecenljive izkušnje, ki nam bodo še kako prišle prav na Evropskem prvenstvu v Bologni, na katerega potujemo konec meseca oktobra. V reprezentanco za nastop na Evropskem prvenstvu v Bologni se je tako uvrstilo 8 članov Siborja. Čestitke tudi trenerju Boštjanu, Janku in Vitji, ki so naše člane vodili na turnirju.